Yönetilen Proaktif İzleme Hizmeti - MMP

Türkiye'nin en ünlü markaları, IT risk ve yüklerini Clonera ile paylaşıyor.

IT birimleri farklı özellikledeki onlarca cihaz ve sistemi bir bütün halinde yönetmek zorunda. Ancak verimli bir yönetim için doğru kurgulanmış ve yetenekli bir izleme sistemi olmazsa olmaz. Üstelik izleme uygulamasının ITIL v3 gibi uluslararası IT yönetimi pratikleri ile uyumlu olması, servis masası uygulamaları ile entegre olması, yeni taleplere kolayca cevap verebilmesi gerekli.

Organizasyonunuz için bir izleme sistemi kurgularken cevaplamanız gereken pek çok soru olacaktır.

Hangi sistemlerdeki  hangi parametreleri izleyeceksiniz? Treshold değerleriniz ne olacak? Nasıl bir eskalasyon kurgulayacaksınız? Peki ya 7×24 işini nasıl çözeceksiniz? Bu kadar çok alarmı kim işleyip size nokta atışı bilgilendirme yapacak? Aynı platform ile hem sunucu, hem depolama – yedekleme altyapısı, hem network ve güvenlik ekipmanları, hem de uygulamaları izleyebilecek misiniz? Ne kadar lisans ücreti ödeyeceksiniz? Tüm bu konfigürasyonları kim yapacak, kim iyileştirecek?

BİZ İZLEYELİM SİZ YÖNETİN!

Öncelikle çok temel bir önerme ile yola çıkmak gerekir: İZLEMEDİĞİNİZ ALTYAPIYI YÖNETEMEZSİNİZ!

Merkezi izleme platformu

Clonera’nın merkezi izleme altyapısını kullanarak tüm sistemlerinizi 7×24 görünür kılabilirsiniz. Bunun için tek gereken Clonera ile aranızda güvenli bir VPN bağlantısı sağlamak ve sistemlerinizde birlikte çalışarak kurgulayacağımız alarmları Clonera platformuna göndermektir. Clonera’nın, karmaşık IT altyapılarının uçtan uca işletimine dair geniş tecrübesi sayesinde, ayrıca bir danışmanlık ihtiyacı duymadan ve izleme aracına dair teknik detaylarla uğraşmadan mükemmel bir izleme yapısına sahip olursunuz.

On-premises izleme platformu

Regülasyonlar gibi hukuki nedenlerle alarmlarınızı doğrudan merkezi bir platforma yönlendirmeniz mümkün değilse,  size özel on-premises çalışan bir izleme altyapısı kurup işletebiliriz. Clonera MIS ekipleri ile birlikte sistem, network ve güvenlik uzmanlarının tecrübeleri, ihtiyacınıza en uygun altyapının, en doğru parametre ve konfigürasyonlarla, kısa sürede izlemeye hazır hale getirilmesini sağlar.

İzlemediğiniz Altyapıyı Yönetemezsiniz!

Neden izleme operasyonunu profesyonellerle yapmalısınız ve profesyonel izlemenin faydaları nelerdir?
Daha detaylı bilgi için dokümanı hemen indirin!

Neden Clonera Proaktif İzleme?

UÇTAN UCA ÇÖZÜM

Clonera yazılım ya da lisans satışı yapmaz, yılların getirdiği işletim tecrübesine dayanarak uçtan uca bir çözüm sunar.

7×24 İZLEME

Clonera, 7×24 çalışan operasyon merkezinde tüm alarmlarınızı izler, anlamlandırır, önceliklendirir ve üzerinde anlaşılan eskalasyon yapısına uygun olarak sizi haberdar eder.

DANIŞMANLIK ve DEVREYE ALMA

İzleme sistemlerinin kurgulanması, kurulması, yapılandırılması ve optimize edilmesi farklı alanlarda önemli uzmanlıkların bir araya gelmesini zorunlu kılar. Clonera, sizinle koordineli olarak tüm bu işlemleri kolayca gerçekleştirir.

UYGUN MALİYETLER

Merkezi izleme paltformu üzerinden verilen hizmetlerde tek seferlik yatırım maliyeti yoktur. 7×24 çalışacak bir izleme işi için minimum 6 kişilik insan gücüne gereksinim vardır. Clonera çözümü çok daha uygun maliyetlidir, kaynaklarınızı katma değerli işleriniz için kullanmanıza yardımcı olur.

Neleri izliyoruz?

 • Yedekleme yazılımı
 • Yedekleme veri depolama cihazı
 • Lokal ve uzak yedekleme görevleri
 • Senkron / Asenkron replikasyon görevleri
 • Sanallaştırma merkezi yönetim yazılımı
 • Hypervisor
 • Sanal makineler
 • Fiziksel sunucular
 • Sunucu kaynakları (disk, memory, CPU izlenmesi)
 • Storage sağlık/performans/kapasite
 • SAN switch sağlık/performans
 • Network cihazları (router, switch, AP, vb)
 • Security cihazları (UTM, vb.)
 • İşletim sistemi event logları
 • İşletim sistemi performansı (Disk I/O, CPU, Memory, NW vb.)
 • İşletim sistemi servisleri
 • Active Directory olay izleme
 • Exchange Server olay izleme
 • SQL Server olay izleme
 • RDP Servis (Terminal Server) olay izleme
 • IIS olay izleme

Diğer Çözümler

Yönetilen Yedekleme Programı - MBP

Verilerinizin sağlıklı bir şekilde yedeklendiğinden emin olun, restore işlemleri artık kabus olmaktan çıksın.

Yönetilen Sistem Altyapısı ve Sanallaştırma Programı - MIVP

Sizin iş inisiyatiflerinize öncelik verebilmeniz için günlük BT altyapınızın ve sanallaştırmanızın yönetimini güvenle biz üstlenelim.

Yönetilen İşletim Sistemi Programı- MOSP

7×24 çalışan operasyon merkezi ve profesyonel izleme araçları ile işletim sisteminin çalışması için gerekli tüm önleyici faaliyetleri yerine getirir ve olarak raporlar.

Yönetilen Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Programı - MDRP

IT profesyonellerinden oluşan uzman ekibimiz, sizi tüm iş sürekliliği endişelerinizden arındıracak, uçtan uca bir hizmet sunar.

Uygulama (Applıcatıon) Yönetimi Programı - MAP

Clonera, işletim sistemi yönetimi ile birlikte talep edilmesi halinde temel microsoft uygulamalarını da 7×24 izler ve yönetir.

Yönetilen Ağ / Güvenlik Programı - MNP&MSP

Yönetilen Ağ Hizmetleri ile alt yapınızı optimize ve güvenli bir şekilde uçtan uca yönetirken, Yönetilen Güvenlik Hizmetleri ile siber tehditler karşısında kalıcı olarak koruma sağlayalım.

YÖNETİLEN PROAKTİF İZLEME PROGRAMI İÇİN…

Clonera Blog