Karaca Başarı Hikayesi

Karaca, BT risk ve yüklerini Clonera Yönetilen Hizmetler ile paylaşıyor!

Türkiye'nin en ünlü markaları, IT risk ve yüklerini Clonera ile paylaşıyor.

CLONERA YÖNETİLEN HİZMETLER SAYESİNDE ŞİRKETİNİZE DEĞER KATIN!

“Müşterilerimizin lokasyonunda veya Clonera’nın birlikte çalıştığı veri merkezlerinde, marka ve lokasyon bağımsız olarak IT hizmetlerini uçtan uca yönetiyoruz. Farklı seviyelerde sistem ve altyapıya sahip müşterilerimizin sunucu, depolama, network, güvenlik, yedekleme, iş sürekliliği ve felaket kurtarma işlemlerini, SLA’lere ve ITIL pratiklerine uygun biçimde yönetiyor, ölçümlüyor ve raporluyoruz.”

 

NASIL YAPIYORUZ?

Operasyon deneyimimiz, farklı alanlardaki teknik uzmanlığımız, metodolojilerimiz, standartlaşmış altyapı ve süreç yapımız aracılığı ile sunduğumuz yönetilen hizmetlerimiz, IT operasyonlarınızı hem daha kolay hem de yüksek kalitede idare etmek konusunda size yardımcı olur. Böylece; hibrit teknolojik altyapılara sahip, dağınık coğrafi ve organizasyonel yapılarda faaliyet gösteren kurumlar için bile üst seviyede hizmet tutarlılığı ve esneklik sağlar.

YÖNETİLEN IT HİZMETLERİ NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Bugünün IT departmanları, maliyetlerin ve risklerin yönetilmesi ile ilgili geleneksel zorluklara ek olarak, aşağıda yer alan konularla da uğraşmak zorunda…

Dijital Dönüşüm

IT organizasyonları, yeni çağın iş yapış yöntemlerini desteklemek ve dijital teknolojilerin benimsenmesini hızlandırmak için yoğun bir baskı altında.

Uzman insan kaynağına erişim

IT operasyonlarının sürdürülebilmesi için; elde tutması zor ve kolayca bulunmayan, farklı disiplinlerde kritik becerilere ve uzmanlığa sahip insan kaynağına, kesintisiz ve yedekli biçimde ihtiyaç duyulur. Yönetilen hizmet sağlayıcıları, kuruluşlara bu kaynaklara daha düşük maliyetlerle erişme imkanı sunar.

Aşırı yüklenmiş IT personeli

IT departmanları günlük rutin iş yükleri sebebiyle fazlasıyla meşgul olduğundan, katma değer sağlayacak ya da güvenlik ve uyum için gereken proaktif önlemleri alabilecek, projeler üzerine çalışma imkanı sağlayacak zamanı çoğunlukla bulamaz.

Sürekli değişim

Süregelen iş gereksinimleri ve kullanıcı taleplerine ek olarak, yeni güvenlik tehditleri değişime her an hazır olmayı gerekli kılar.

Karma ve dağınık IT yapısı

İş ihtiyaçları artık farklı lokasyonlarda bulunan dedike altyapılar ya da bulut ortamlarının yanı sıra pek çok farklı cihazı güvenli şekilde yönetmeyi, mobil kullanıcıların da şirket kaynaklarına erişimine imkan tanımayı ve B2B uygulamların sağlıklı çalışmasını zorunlu kılıyor. Bu durum IT yönetimini giderek daha karmaşık ve zor hale getiriyor.

Standartlara uyum

Güncel iş ihtiyaçlarına ve regülasyonlara uyum sağlamak için takip etmek ve uygulamak gereken pek çok standart varken, IT ekiplerinin bu tip işlere ayırabilecek zamanı son derece kısıtlı.

ÇÖZÜMLER

Yönetilen Yedekleme Programı - MBP

Verilerinizin sağlıklı bir şekilde yedeklendiğinden emin olun, restore işlemleri artık kabus olmaktan çıksın.

Yönetilen Sistem Altyapısı ve Sanallaştırma Programı - MIVP

Sizin iş inisiyatiflerinize öncelik verebilmeniz için günlük BT altyapınızın ve sanallaştırmanızın yönetimini güvenle biz üstlenelim.

Yönetilen İşletim Sistemi Programı- MOSP

7×24 çalışan operasyon merkezi ve profesyonel izleme araçları ile işletim sisteminin çalışması için gerekli tüm önleyici faaliyetleri yerine getirir ve olarak raporlar.

Yönetilen Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Programı - MDRP

IT profesyonellerinden oluşan uzman ekibimiz, sizi tüm iş sürekliliği endişelerinizden arındıracak, uçtan uca bir hizmet sunar.

Uygulama (Applıcatıon) Yönetimi Programı - MAP

Clonera, işletim sistemi yönetimi ile birlikte talep edilmesi halinde temel microsoft uygulamalarını da 7×24 izler ve yönetir.

Yönetilen Ağ / Güvenlik Programı - MNP&MSP

Yönetilen Ağ Hizmetleri ile alt yapınızı optimize ve güvenli bir şekilde uçtan uca yönetirken, Yönetilen Güvenlik Hizmetleri ile siber tehditler karşısında kalıcı olarak koruma sağlayalım.

Yönetilen Proaktif İzleme Hizmeti - MMP

Clonera’nın merkezi izleme altyapısını kullanarak tüm sistemlerinizi 7×24 görünür kılabilirsiniz.

IT OPERASYONLARINIZIN RİSK VE İŞ YÜKÜNÜ PAYLAŞMAYA HAZIRIZ.

Clonera Blog