CLONERA NEDİR?

BT hizmetlerini güvence altına alarak her koşulda çalışmasını sağlayan hazır kolay gerçek bir felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümüdür

CLONERA İLE HANGİ MALİYETLERDEN KURTULURSUNUZ?

Kullanım kolaylığı, güvenlik, hızlı devreye alma gibi özellikleri ile fark yaratan Clonera sayesinde Altyapı (Server, Storage, Network, Güvenlik, OS lisansları, DR uygulama lisansları), Datacenter (Yer, Elektrik, İnternet erişimi), İnsan Kaynağı (Sistem Yöneticisi, Network Yöneticisi, Güvenlik Yöneticisi, Süreç Danışmanı, 7×24 Mühendislik Operasyon ekibi) maliyetlerinden kurtulursunuz.

CLONERA GÜVENLİ Mİ?

Clonera oldukça güvenlidir. Sistemleriniz, Clonera merkezine gelmeden önce şifrelenir ve bu şifrenin anahtarı sadece sizdedir. Sizin anahtarınız olmadan klonunuza ulaşmak mümkün değildir. Clonera sizden Active Directory kullanıcısı veya şifresi talep etmez. Tüm işlemler sanallaştırma seviyesi denilen Hypervisor Level’da yapılır.

KURULUM HAKKINDA NASIL BİLGİ ALABİLİRİM?

Clonera’nın 444 84 39 numaralı çağrı merkezinden veya www.clonera.net/destek bölümünden alabilirsiniz. Birlikte çalışmaya başladığınızda, kurulum sırasında Clonera’nın mühendisleri ile ekran paylaşımı yaparak, uzaktan kurulum hizmetine ücretsiz olarak kavuşursunuz.

KURUMSAL HAZIR PAKET İÇİN EN DÜŞÜK İNTERNET BAĞLANTISI GEREKSİNİMİ NEDİR?

İlk replikasyonun yapılabilması için tavsiye edilen minimum bant genişliği, sanal sunucu başına 5 mbit’dir. Eğer internet kapasiteniz bu hızın altında ise sunucuların klonlama işlemini tek tek gerçekleştirmek gerekebilir. İlk klonlama bittiğinde sunucudaki değişim miktarına göre gereksinim duyulan bant genişliği 1-2 mbit seviyesine kadar düşer.

VERİLERİMİ NE KADAR KISA SÜREDE GERİ GETİREBİLİRSİNİZ?

Kurumsal Hazır Paket için RTO (sunucunun ayağa kaldırılma) süresi, 15 dakikadır.

FİZİKSEL SUNUCULARIMI DA KORUYABİLİR MİSİNİZ?

Clonera şu anda fiziksel sunucuların korunmasını gerçekleştirmiyor.

SİSTEMLERİMİN VE KLONLARIMIN BİR KISMI DEĞİŞTİRİLEBİLİR MİYİM?

Alınan Clone’lar üzerindeki datanın bozulması mümkün değildir. Özellikle kötü niyetli kullanıcılar, siber saldırılar ve virüs problemleri sebebiyle Clonera’da bulunan clone’ların bozulması mümkün değildir.

UZAKTAKİ BİR BÖLGEDEN, FELAKET KURTARMAYA ULAŞARAK GERİ GETİRME İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLİR Mİ?

Clonera ile buluttan çalıştığınız sırada sistemdeki hatayı giderdiğinizde, ters klonlama işlemi yapılır ve ana sistemin kaldığı yere kadar olan verisi, hem de felaket durumundaki ekstra değişikliklerle birlikte ana sistemi yeniden ayağa kaldırabilir.

İŞ ORTAĞINIZ OLMAK İSTİYORUM. NE YAPMALIYIM?

clonera.net adresinden başvuru yapabilirsiniz. İş ortaklığı onay sürecimiz ortalama 1 hafta sürmektedir.

CLONERA İLE HANGİ MALİYETLERDEN KURTULURUM?

Sunucu, depolama, network, güvenlik, OS lisansları, DR uygulama lisansları,veri merkezi (yer, elektrik, internet erişimi), insan kaynağı (Sistem Yöneticisi, Network Yöneticisi, Güvenlik Yöneticisi, Süreç Danışmanı), 7/24 Mühendislik Operasyon Ekibi gibi maliyetlerden kurtulabilirsiniz.

BOZULAN DOSYALARIMI CLONERA SUNUCUDA NASIL BULABİLİRİM?

Kurumsal Hazır Paket’le son 1 haftaya geri dönebilirsiniz.

VERİ KAYBIM NE KADAR OLUR?

Kullandığımız teknoloji sayesinde gerçek sunucunuz ile onun klonu arasındaki faz farkı, 0’a yakındır. Veri iletişim altyapısının yeterliliği söz konusu ise bu süre 10-12 saniyeye kadar düşmektedir.

DEPOLAMA KAPASİTESİ NEDİR?

Kurumsal Hazır Paket’te 2 TB’lık veri depolama yeri bulunuyor.

MÜHENDİSLİK DESTEĞİ ALABİLİYOR MUYUM?

Clonera’da mühendislik desteğini alabilmek oldukça kolay ve hızlıdır., 444 84 39 numaralı telefonumuzdan çağrı merkezimizi 7 gün 24 saat arayabilir, doğrudan ve beklemeden mühendis ekibimize ulaşıp ve probleminizi kolaylıkla çözebilirsiniz.

UZAKTAN ERİŞİM SÜRESİ NEDİR?

Kurumsal Hazır Paket’te RTO süresi (sunucunun ayağa kaldırılma) süresi, 15 dakikadır.

CLONERA TARAFINDAN SAKLANAN VERİLERİ KİMLER GÖREBİLİR?

Yalnızca siz görebilirsiniz. Clonera ile verileriniz AES 256 bitlik şifrelemeye tabi tutularak sisteme yüklenir. Bu sayede verilerinize sizden başka kimse ulaşamaz.

END POINT BACKUP ÜRÜNÜNÜ HANGİ TİP CİHAZLAR DESTEKLİYOR?

  • Windows 10
  • Windows 8
  • Windows 7
  • Windows Vista
  • Mac OS X 10.5 ve sonrası
  • iOS 8 ve sonrası
  • Android 4.1 ve sonrası

TEK PAKETLE HEM TABLET HEM TELEFON HEM DE BİLGİSAYARIMI YEDEKLEYEBİLİR MİYİM?

Evet, Clonera End-Point Backup 3 cihazınızı (PC, telefon ve tablet) aynı anda yedekler. Bu cihazlar, toplam 200 GB’lık alanı paylaşır.

EN DÜŞÜK İNTERNET BAĞLANTISI GEREKSİNİMİ NEDİR?

Tavsiye ettiğimiz minimum internet gereksinimi, upload yönünde 1 mbit’tir.

Aradığınız cevap burada yoksa lütfen bizimle iletişime geçin.

Clonera Blog

Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) Üretim Süreçlerini Değiştiriyor
17 Temmuz 2018

Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) Üretim Süreçlerini Değiştiriyor

by Selinin blog0 comments

Uyumadan önce okumuş olduğunuz kitabın kahramanı, uyandığınızda size “günaydın” dese nasıl hissedersiniz? Hayal etmesi bile ilginç ama, çok yakında böyle bir teknolojiyle karşılaşmamız mümkün. Gerçek ile sanal dünya arasında köprü kuran, Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Nesnelerin İnterneti (IoT), günümüzde ağırlıklı olarak hayatımıza eğlence katmak için kullanılıyor. Ama çok yakında bu teknolojiler, bununla yetinmeyip akıllı telefonlarımız […]

Devamı
BÜYÜYEN TEHDİT “RANSOMWARE”
13 Temmuz 2018

BÜYÜYEN TEHDİT “RANSOMWARE”

by Selinin blog0 comments

  Bilinen ilk ransomware 1980’lerin sonlarında karşımıza çıktı ve PC Cyborg  adıyla tanımlanmaya başlandı. İlk çıkan herşey gibi fazla önemsenmedi ve küçük bir tehdit olarak görüldü.  Ancak, gelecek 10 yıl içinde küçük görülen bu tehdit büyüdü. 2000’lerde yeni çeşitleri çıkmaya başladı.  Değişik bir türüne 2005 yılında Rusya’da rastlandı.  O zamandan bu zamana yayılma hızını artırdı. […]

Devamı
Fidye Yazılımına Karşı Dikkatli Olun!
11 Temmuz 2018

Fidye Yazılımına Karşı Dikkatli Olun!

by Selinin blog0 comments

  Son yıllarda teknoloji dünyası, özellikle fidye yazılımları yüzünden sıkıntılı günler geçiriyor. Yüzlerce, hatta binlerce değerli veriyi, bilgisayarlarında bulunduran şirketler için, fidye yazılımları hakkında bilgi sahibi olmak hayati öneme sahipken, saldırılara karşı korunmak da ayrı bir sorumluluk… Fidye yazılımı, gün geçtikçe gelişen ve yaygınlaşan zararlı yazılımlardan biridir. Bu yazılımlar, bilgisayarınıza bulaştığı anda, bütün verilere erişiminiz […]

Devamı