İş Kesintisi Maliyet Analizi

BT servisleriniz durursa, şirketinizin ne kadar para kaybedeceğini biliyor musunuz?

Dijitalleşmeyle dönüşüm yolculuğundaki kurumların verilerinin asla kaybolmaması ve uygulamalara her zaman her yerden ulaşılabilmesi gerekiyor. Teknolojinin yarattığı bu yeni çalışma ortamı, çok önemli soruları gündeme taşıyor:
BT sistemleri kesintiye uğrayan bir şirket, iş sürekliliğini nasıl sağlayacak? Bu kesintinin şirkete maliyeti ne olacak?

Çoğu şirket, BT servisleri durursa, şirketinin ne kadar para kaybedeceğini bilmiyor. Yine bir çoğu, felaketlerin maliyetini ancak yaşadıktan sonra hesaplıyor. Clonera’nın geliştirdiği İş Kesintisi Maliyet Analizi, kapsamlı bir “İş Etki Analizi” öncesinde, BT servislerinin durmasının şirkete nasıl bir maliyet yaratacağını gösteriyor.

Analiz Et

Ücretsiz olarak kullanıma sunulan İş Kesintisi Maliyet Analizi, şirketlerin işleri kesintiye uğradığında karşılaşacağı ortalama maliyetleri hesaplıyor.

Şirketler, kendi verilerini girebileceği gibi, sektör ortalamalarını kullanarak da felaketin maliyetini hesaplayabiliyor.

İş Kesintisi Maliyet Analizi ile şirketler, BT süreçlerinde yaşanacak bir kesintinin, ortalama bir öngörüyle nasıl bir maliyet getireceğini hesaplayabiliyor.

Gerçek bir kesintide maruz kalınacak maliyetleri hesaplamak için, iş sürekliliğine etki eden bileşenlerin ayrıntılı olarak analiz edilmesi yani kapsamlı bir “İş Etki Analizi” yapılması gerekiyor.

Clonera Blog