BİZ İZLEYELİM SİZ YÖNETİN!

IT birimleri farklı özelliklerdeki onlarca cihaz ve sistemi bir bütün halinde yönetmek zorunda. Ancak verimli bir yönetim için doğru kurgulanmış ve yetenekli bir izleme sistemi olmazsa olmaz. Üstelik izleme uygulamasının ITIL gibi uluslararası IT yönetimi pratikleri ile uyumlu olması, servis masası uygulamaları ile entegre olması, yeni taleplere kolayca cevap verebilmesi gerekli.

Clonera Yönetilen Proaktif İzleme Programı İle Nelere Sahip Olursunuz?

Platform Seçenekleri


MERKEZİ İZLEME PLATFORMU

Clonera’nın merkezi izleme altyapısını kullanarak tüm sistemlerinizi 7×24 görünür kılabilirsiniz. Bunun için tek gereken Clonera ile aranızda güvenli bir VPN bağlantısı sağlamak ve sistemlerinizde birlikte çalışarak kurgulayacağımız alarmları Clonera platformuna göndermektir. Clonera’nın, karmaşık IT altyapılarının uçtan uca işletimine dair geniş tecrübesi sayesinde, ayrıca bir danışmanlık ihtiyacı duymadan ve izleme aracına dair teknik detaylarla uğraşmadan mükemmel bir izleme yapısına sahip olursunuz.

ON-PREMİSES İZLEME PLATFORMU

Regülasyonlar gibi hukuki nedenlerle alarmlarınızı doğrudan merkezi bir platforma yönlendirmeniz mümkün değilse, size özel on-premises çalışan bir izleme altyapısı kurup işletebiliriz. Clonera MIS ekipleri ile birlikte sistem, network ve güvenlik uzmanlarının tecrübeleri, ihtiyacınıza en uygun altyapının, en doğru parametre ve konfigürasyonlarla, kısa sürede izlemeye hazır hale getirilmesini sağlar. Clonera Proaktif izleme sayesinde sistem hakimiyetiniz üst seviyeye çıkmış olur.

NELERİ İZLİYORUZ?

 • Yedekleme yazılımı
 • Yedekleme veri depolama cihazı
 • Lokal ve uzak yedekleme görevleri
 • Senkron / Asenkron replikasyon görevleri
 • Sanallaştırma merkezi yönetim yazılımı
 • Hypervisor
 • Sanal makineler
 • Fiziksel sunucular
 • Sunucu kaynakları (disk, memory, CPU izlenmesi)
 • Storage sağlık/performans/kapasite
 • SAN switch sağlık/performans
 • Network cihazları (router, switch, AP, vb)
 • Security cihazları (UTM, vb.)
 • İşletim sistemi event logları
 • İşletim sistemi performansı (Disk I/O, CPU, Memory, NW vb.)
 • İşletim sistemi servisleri
 • Active Directory olay izleme
 • Exchange Server olay izleme
 • SQL Server olay izleme
 • RDP Servis (Terminal Server) olay izleme
 • IIS olay izleme

NEDEN CLONERA YÖNETİLEN PROAKTİF İZLEME?

Clonera yazılım ya da lisans satışı yapmaz, yılların getirdiği işletim tecrübesine dayanarak uçtan uca bir çözüm sunar

İzleme sistemlerinin kurgulanması, kurulması, yapılandırılması ve optimize edilmesi farklı alanlarda önemli uzmanlıkların bir araya gelmesini zorunlu kılar. Clonera, sizinle koordineli olarak tüm bu işlemleri kolayca gerçekleştirir.

Clonera, 7×24 çalışan operasyon merkezinde tüm alarmlarınızı izler, anlamlandırır, önceliklendirir ve üzerinde anlaşılan eskalasyon yapısına uygun olarak sizi haberdar eder.

Merkezi izleme paltformu üzerinden verilen hizmetlerde tek seferlik yatırım maliyeti yoktur. 7×24 çalışacak bir izleme işi için minimum 6 kişilik insan gücüne gereksinim vardır. Clonera çözümü çok daha uygun maliyetlidir, kaynaklarınızı katma değerli işleriniz için kullanmanıza yardımcı olur.

IT altyapılarında yaşanan sorunları çözmek veya sorunların aksamalara neden olmadan onları tanımlamaya çalışmak IT departmanlarına oldukça çok zaman kaybettirmektedir. Ancak IT departmanlarının optimum performansta çalışması ve hataları önlemesi için proaktif altyapı izlemesi esastır. Clonera’nın sunduğu Yönetilen Proaktif İzleme hizmeti sayesinde IT departmanlarının sahip olabileceği bir çok fayda vardır.

01

VERİ ODAKLI BAKIŞ AÇILARINA VE KARARLARA NEDEN OLUR

Altyapınızın verimli bir şekilde izlenmesi, yalnızca IT departmanı için değil, diğer iç paydaşların sahip olduğu kritik bilgiler için de önemlidir. Kurumların sahip oldukları verilerin kullanılabilirliği, sahip olunan sistem altyapısının sürekliliği ile doğru orantılıdır. IT altyapınız proaktif olarak izlenmesi, sistem kesintisi riskinin azalmasını ve sistemlerin proaktif olarak yönetilmesini sağlar.

02

FELAKETLERİ ÖNLEMEK İÇİN SORUNLARI ERKEN TEŞHİS EDER

IT sisteminizin proaktif analizi, yaşanabilecek büyük aksaklıkları önleme şansını yükseltir. Yaşanılan arızaları ve altyapınızın düzenli olarak izlenmesi, sistemlerinizdeki herhangi bir tutarsızlığın tanımlanabilceği ve korelasyonların anlaşılacağı anlamına gelir. Ayrıca ağlarınızın izlenmesi, ağ tıkanıklığı gibi aksaklıkların son kullanıcıları etkilemeden önce algılanmasını ve çözülmesini sağlar. Sistemleriniz proaktif olarak izleniyorsa, gelen alarmlardan çıkabilecek sıkıntıyı çok daha öncesinden fark etme olasılığı artar. Bu yaklaşım yalnızca son kullanıcılar için üretkenliği arttırmakla kalmaz, aynı zamanda IT departmanındaki yükü de hafifletir.

03

VERİMLİLİĞİ VE PERFORMANSI İYİLEŞTİRİR

Yönetilen proaktif izleme mevcut performansın izlenmesi dışında performansın iyileştirilmesi gereken alanların belirlenmesine de yardımcı olur. Aynı zamanda ağın nasıl çalıştığını ve sistemlerinizin birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini anlamanıza destek olur. Bir sorunun ortaya çıkmasını beklemek yerine, kesinti yaşatabilecek olan alanları proaktif olarak tanımlayabilme avantajına sahip olursunuz. Bu da sizlere potansiyel problemleri saptayarak gelecekteki zaman kaybını önlemeye yardımcı olur.

04

PLANLAMA VE BÜTÇELEME SAYESİNDE IT SİSTEMİNİZ GELİŞİR

Tüm sistemlerde olduğu gibi, IT varlıklarınızın da sahip oldukları ve belirli periyotlarda kontrol edilmesi gereken yaşam döngüleri vardır. Altyapınız proaktif olarak izlenmiyorsa, bu araçların etkili şekilde çalışıp çalışmadığını bilemezsiniz. Bu varlıkların performansı zaman içinde değişeceği için aynı şekilde stratejinizin de değişmesi gerektiğini unutmayın. Altyapınızın iyileştirilmesi gerektiğinde harekete geçmeniz kadar, devam eden performansını izlemek de aynı derecede önemlidir. Çünkü mevcut envanterinizin performans durumu yeni yatırım kararlarının büyüklüğünü etkileyebilecek önemli parametreler içerir. Yönetilen proaktif bir izleme sistemine sahip olmanız bu durumlar için planlama yapmayı ve bütçelerinizi hazırlamanızı çok daha kolaylaştırır ve daha doğru yatırımlar yapmanızı sağlar.

05

KESİNTİLERİ VE İŞ KAYIPLARINI ÖNLER

Sisteminizin kapalı kalma süresi yalnızca son kullanıcının deneyimini ve verimliliğini etkilemekle kalmaz, aynı zamanda şirketin itibarını da etkiler. IT ortamınızın proaktif olarak izlenmesi, işletmenizin sahip olduğu sistem altyapısında meydana gelen kronik sorunların ve kesintiye sebep olma ihtimali olan durumların tanımlanmasına ve fark edilmesine yardımcı olur. İzleme için proaktif bir yaklaşım benimsemek, anlık olarak sistem verilerine bakmaktan daha anlamlıdır. Çünkü ağınızın çalışıyor olması bunun verimli çalıştığı ve gelecekte sorunların yaşanmayacağı anlamına gelmez. Altyapınızın proaktif izlenmesi sayesinde her zaman en yüksek performansla hareket ederek IT ortamınızın düzenli yönetimini sağlayabilirsiniz. Clonera, sunduğu Yönetilen Proaktif İzleme hizmeti ile IT altyapınız da karşı karşıya kaldığınız soruları cevaplamanıza yardımcı olur ve iş kesintilerini minimuma indirmenizi sağlar.

Daha Fazla Bilgi için Bize Ulaşın »