Felaket kurtarma çözümü ile IT servislerinizin bir kısmını ya da tamamını yazılımsal, donanımsal ve sistem odası arızalarına ve felaketlere karşı hazır duruma getirerek herhangi bir felaket anında servislerin felaket kurtarma merkezinden problem düzelinceye kadar çalıştırılmasını sağlar.

Veri merkezinizde oluşabilecek herhangi bir felaket anında daha önce belirlenen (RPO: Felaket anında kaybedilmesine izin verilen veri miktarı) ve (RTO: Sistemlerin felaket sonrasında yeniden çalıştırılma süresi) süre içerisinde hizmetlerinizin yeniden başlaması esasına dayanan bu çözüm; veri merkezinde servislerinizin çalışmasını engelleyen yangın, deprem, saldırı, elektrik kesintisi, iklimlendirme sistemi arızası gibi doğal afetler ya da platform (ana storage sistemi, SAN sistemi, Computing sistemleri gibi) arızaları, yani iş sürekliliği çözümleri ile servise devam etme imkanı olmayan durumlarda belirlenen RPO ve RTO sürelerinde servisin geçici olarak felaket kurtarma merkezi üzerinden verilmesini sağlar.

Felaket kurtarma merkezi dizaynı tek başına bir uzmanlıktan çok birden fazla çözümü bir araya getirerek her bir servisin ihtiyacına göre entegre bir sistem oluşturulmalıdır. Böylelikle şirketler için kritik olan servislerin başına gelebilecek herhangi bir arıza (yangın kullanıcı hatası gibi durumlarda) sıfır/sıfıra yakın kesinti ve sıfır veri kaybı ile müdahaleye gerek kalmaksızın çalışmaya devam etme imkânı sağlanmış olur. Söz konusu çözümde kurumuzun Felaket kurtarma politikalarını ve felaket kurtarma planlarını ISO 27031 standartlarına uygun olacak şekilde ile dokümante edilir.

DETAY BİLGİ VE TEKLİF ALMAK İSTER MİSİNİZ?

Avantajlar

Kullanıma Hazır Paketler

Clonera, iş ihtiyaçlarınıza, servislerinizin kritiklik seviyesine ve arıza durumunda sistem gereksinimlerine bağlı olarak tasarlanabileceği gibi, hazır paket olarak da sunulur. Hemen alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Clonera, paketin ihtiyaca yönelik olarak artırılıp azaltılması esnekliğiyle de fark yaratır.

Rakipsiz RTO ve RPO Değerleri

Clonera Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü ile en geç 15 dakika içerisinde, kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Kullandığımız teknoloji sayesinde, internet erişim hızınıza bağlı olarak, veri kaybınız neredeyse sıfıra düşer. Clonera’nın güvenli altyapısıyla ikinci bir donanım ihtiyacı olmadan istediğiniz sistemleri klonlayabilirsiniz.

7/24 Destek

7 gün 24 saat, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşabilirsiniz. Telefonun ucunda konunun uzmanı mühendisler ile 2. seviye destek veriyor ve diğer çağrı merkezleri gibi size sıra bekletmiyoruz. Felaket kurtarma ve iş sürekliliği için uzman personel çalıstırmanız gerekmez. Network tasarımından süreçlerin oluşturulmasına, felaket senaryolarının belirlenmesinden test ve revizyonlara kadar her adımda Clonera yanınızdadır, uzman mühendis desteği verir.

%80 Maliyet Avantajı

Kullanım kolaylığı, güvenlik, hızlı devreye alma gibi özellikleri ile fark yaratan Clonera sayesinde veri merkezi, altyapı ve insan kaynağı maliyetlerinden kurtulursunuz. Uzaktan erişim süresi ihtiyacınıza yönelik ayrıca detaylandırılır.

Test Edilebilir

Felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik tüm teknoloji altyapısı gereksinimlerini Clonera üstlenir. Herhangi bir zamanda felaket senaryosunu test edebilirsiniz.

Uluslararası Standartlara Uygunluk

Felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik tüm teknoloji altyapısı gereksinimlerini Clonera üstlenir. Herhangi bir zamanda felaket senaryosunu test edebilirsiniz.

Clonera Felaket Kurtarma Ve İş Sürekliliği Enterprise Paketi

Hazır Enterprise Paket Açıklama Özellikler
RPO Data kaybı ≈ 0
RTO Sisteme ulaşma süresi 15 dk
Storage Kullanılabilecek Disk Kapasitesi 250 GB
Failback Desteği Felaket Giderildiği Durumda Servislerin Orijinal Lokasyona Taşınması Var
Off Site Backup Sunucuya Geri Dönme Noktası 3 Gün
Raporlama Servise Ait Detaylı Raporlama Var
7/24 Destek 7/24 Mühendislik Desteği Var
Platform Desteği Vmware, Hyper-V platform Desteği Var
Application-free Uygulama Bağımsız Replikasyon Desteği Var
Upgrade Fırsatı İhtiyaca Yönelik Tekliflendirme Var

Kullanmadığınız Kaynağa Para Ödemeyin!

Clonera ile işinizi geleneksel yöntemlere göre %80 daha az maliyetle güvence altına alabilirsiniz.
Sadece test anında ya da felaket yaşadığınızda ihtiyaç duyacağınız kaynaklar için, kullandıkça ödeme yaparsınız. Kullanmadığınız bir kaynağın maliyetine katlanmazsınız.

Avantajlar

%80 Maliyet Avantajı
15 dk. RTO Rakipsiz
Regülasyonlara Uyum ISO 27001|27031|22301
7/24 Level 2 Mühendislik
İnternet&Firewall
DR Test Dilediğiniz Zaman
Replikasyon Desteği Uygulama Bağımsız
'0' RPO Rakipsiz
Offsite Backup (28 Güne Kadar)
Platform Desteği VmWare | HyperV
4 Farklı Lokasyon
Failback Desteği

DETAY BİLGİ VE TEKLİF ALMAK İSTER MİSİNİZ?

Diğer Çözümler

Bulut Veri Yedekleme - CBP

Geleneksel yedekleme servislerine göre çok daha hızlı işlem yapan Clonera Veri Yedekleme daha az kaynak ve daha az uğraş gerektirir.

Bulut End-Point Backup

Bilgisayarınız çalınabilir ya da kaybolabilir, laptopunuzun üzerine kahve dökülebilir, bilgisayarınıza cryptolocker bulaşabilir, hard diskiniz yanabilir.

Clonera Blog

“SPK Bilgi Sistemleri Yönetimi Tebliği” Hakkında
13 Haziran 2018

“SPK Bilgi Sistemleri Yönetimi Tebliği” Hakkında

by Selinin blog0 comments

  Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), yatırımcı haklarını koruma amacı ile kurulmuştur. Sermaye piyasasını düzenlemek, bu piyasa ile ilgili usul ve esasları belirlemek ile görevlidir. İdari ve mali özerkliğe sahip olan kurul, sermaye piyasalarında işlem ya da yatırım yapan firma ve kuruluşların, güven içerisinde  işlem yapabilmelerini sağlar. Aynı zamanda firma ve kuruluşların faaliyet alanları ile ilgili […]

Devamı
Buluttan Korkmayın!
8 Haziran 2018

Buluttan Korkmayın!

by Selinin blog0 comments

  Bulut teknolojisi, yeni dijital dönüşüm projelerini hayata geçirmek için, gereken hız ve ölçeklenebilirliği sağlayarak hayatımıza girdi. Ancak, BT departmanları için bu, o kadar da kolay bir süreç  olmadı.  Neden mi? Bulut da bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Kapsamlı bir bulut stratejisi olmayan BT’ler için, bu durum daha da karmaşık.  Bu karmaşıklık, kurumların bulut kaynaklarına gereğinden fazla […]

Devamı
Dijitalleşen Dünyada Öncelik: İş Sürekliliği
6 Haziran 2018

Dijitalleşen Dünyada Öncelik: İş Sürekliliği

by Selinin blog0 comments

  Bir firmanın, BT sürecinin doğru çalışmasını sağlayan, teknolojiden sorumlu yöneticilerin görevleri gerçekten zordur. Çünkü her gün uygulamalarınızı, sunucularınızı ve hatta iletişiminizi tehdit eden, koşul ve durumlarla karşı karşıya kalırlar. Sel, deprem gibi doğal afetler, yangın, donanım arızaları, siber saldırılar ve yüzlerce potansiyel felaketi hasar almadan atlatmaları beklenir. Oysa ki, bir veri merkezinde milyonlarca bileşenden […]

Devamı