Ulusal Faktoring Başarı Hikayesi

“Çalıştığımız kobilerin faktoring sektöründen en doğru şekilde faydalanmaları için finansal yüklerini azaltıyoruz. Bu çok büyük bir iş, bu yüzden de bizim üstümüzdeki bazı iş yüklerinin de azaltılması gerekiyor. İşte Clonera burada devreye giriyor.”

Ulusal Faktoring'in dijital varlıkları, Clonera’nın Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü ile güvence altında!

Türkiye'nin en ünlü markaları, IT risk ve yüklerini Clonera ile paylaşıyor.

Felaket kurtarma çözümü ile IT servislerinizin bir kısmını ya da tamamını yazılımsal, donanımsal ve sistem odası arızalarına ve felaketlere karşı hazır duruma getirerek herhangi bir felaket anında servislerin felaket kurtarma merkezinden problem düzelinceye kadar çalıştırılmasını sağlar.

Veri merkezinizde oluşabilecek herhangi bir felaket anında daha önce belirlenen (RPO: Felaket anında kaybedilmesine izin verilen veri miktarı) ve (RTO: Sistemlerin felaket sonrasında yeniden çalıştırılma süresi) süre içerisinde hizmetlerinizin yeniden başlaması esasına dayanan bu çözüm; veri merkezinde servislerinizin çalışmasını engelleyen yangın, deprem, saldırı, elektrik kesintisi, iklimlendirme sistemi arızası gibi doğal afetler ya da platform (ana storage sistemi, SAN sistemi, Computing sistemleri gibi) arızaları, yani iş sürekliliği çözümleri ile servise devam etme imkanı olmayan durumlarda belirlenen RPO ve RTO sürelerinde servisin geçici olarak felaket kurtarma merkezi üzerinden verilmesini sağlar.

Felaket kurtarma merkezi dizaynı tek başına bir uzmanlıktan çok birden fazla çözümü bir araya getirerek her bir servisin ihtiyacına göre entegre bir sistem oluşturulmalıdır. Böylelikle şirketler için kritik olan servislerin başına gelebilecek herhangi bir arıza (yangın kullanıcı hatası gibi durumlarda) sıfır/sıfıra yakın kesinti ve sıfır veri kaybı ile müdahaleye gerek kalmaksızın çalışmaya devam etme imkânı sağlanmış olur. Söz konusu çözümde kurumuzun Felaket kurtarma politikaları ve felaket kurtarma planları ISO 27031 standartlarına uygun olacak şekilde dokümante edilir.

Bezmialem Üniversitesi Başarı Hikayesi

“Tıpta önleyici tedaviler çok önemlidir. Yani, olası bir vaka tespit edilir ve risk vücuda yayılmadan ortadan kaldırılır. Clonera da tıpkı bizim gibi olabilecek risklere önceden müdahalede bulunuyor ve böylece sistem aksamadan işliyor.”

Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nin dijital varlıkları, Clonera’nın Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü ile güvence altında!

Avantajlar

Kullanıma Hazır Paketler

Clonera’da çözümler iş ihtiyaçlarınıza, servislerinizin kritiklik seviyesine ve arıza durumunda sistem gereksinimlerine bağlı olarak size özel tasarlanabileceği gibi, hazır paket olarak da sunulur. Hemen alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Clonera, paketin ihtiyaca yönelik olarak genişletilip daraltılması esnekliğiyle de fark yaratır.

Rakipsiz RTO ve RPO Değerleri

Clonera Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Hizmetleri ile en geç 15 dakika içerisinde kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Kullandığımız teknoloji sayesinde, internet erişim hızınıza bağlı olarak veri kaybınız neredeyse sıfıra düşer. Clonera’nın güvenli altyapısıyla ikinci bir donanım ihtiyacı olmadan istediğiniz sistemleri klonlayabilirsiniz.

7/24 Proaktif İzleme ve Destek

7 gün 24 saat, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezleri’nin aksine sıra beklemenize gerek kalmadan konunun uzmanı mühendisler tarafından 2. seviyede destek görürsünüz. Felaket kurtarma ve iş sürekliliği için artık uzman personel kadrosuna ihtiyacınız yok. Network tasarımından süreçlerin oluşturulmasına, felaket senaryolarının belirlenmesinden test ve revizyonlara kadar her adımda Clonera yanınızdadır, uzman mühendis desteği verir.

%80 Maliyet Avantajı

Clonera ile sadece test anında ya da felaket yaşadığınızda ihtiyaç duyacağınız kaynaklar için, kullandıkça ödeme yapma imkanına sahipsiniz. Kullanmadığınız bir kaynağın maliyetine katlanmazsınız.

Kolayca Test Edilebilir

Felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik tüm teknoloji altyapısı gereksinimlerini Clonera üstlenir. İstediğiniz zaman sizin için belirlenen felaket senaryosunu test edebilirsiniz.

Uluslararası Standartlara Uygun

Clonera’nın Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü ISO 20000, ISO 27001, ISO 27031 sertifikaları ve uluslararası standartlarla uyumludur.

Clonera Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü nasıl çalışır detaylı bilgi almak ister misiniz?

Clonera Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Kurumsal Paketi

Hazır Enterprise PaketAçıklamaÖzellikler
RPOData kaybı≈ 0
RTOSisteme ulaşma süresi15 dk
StorageKullanılabilecek Disk Kapasitesi250 GB
Failback DesteğiFelaket Giderildiği Durumda Servislerin Orijinal Lokasyona TaşınmasıVar
Off Site BackupSunucuya Geri Dönme Noktası3 Gün
RaporlamaServise Ait Detaylı RaporlamaVar
7/24 Destek7/24 Mühendislik DesteğiVar
Platform DesteğiVmware, Hyper-V platform DesteğiVar
Application-freeUygulama Bağımsız Replikasyon DesteğiVar
Upgrade Fırsatıİhtiyaca Yönelik TekliflendirmeVar

DETAY BİLGİ VE TEKLİF ALMAK İSTER MİSİNİZ?

Diğer Çözümler

Bulut Veri Yedekleme - CBP

Geleneksel yedekleme servislerine göre çok daha hızlı işlem yapan Clonera Veri Yedekleme daha az kaynak ve daha az uğraş gerektirir.

Bulut End-Poınt Backup

Bilgisayarınız çalınabilir ya da kaybolabilir, laptopunuzun üzerine kahve dökülebilir, bilgisayarınıza cryptolocker bulaşabilir, hard diskiniz yanabilir.

Clonera Blog