18 May 2018

Neden End Point Backup?

by Selin in blog 0 comments

Çünkü kimse kaybeden olmayı istemez

Bir firmanın CEO’susunuz ve sabah erkenden uyandınız. İşe gitmeden önce borsayı gözden geçirdiniz, gündemin üzerinden geçtiniz. Hafif kahvaltınız ve mini kahveniz bitmeden spora gittiniz. Aklınızda iş fikirleri dolanırken, elbette bir felaketin sizi bekliyor olabileceğini düşünmüyorsunuz. Çünkü bugünün diğer günlerden pek de bir farkı yok. Spordan çıkarken telefon geliyor. Arayan, BT müdürünüz. Çok kötü bir şey olduğunu, acil toplanmanız gerektiğini, altından nasıl kalkacağını bilemediğini ve daha bir sürü panik cümleleri kuruyor. Tek düşündüğünüz, “Ne olmuş olabilir ki?” Çünkü siz her şeyi iyi yönetiyorsunuz, işi aklınızdan  çıkarmıyor, daha ileri gitmek için elinizden gelenin çok daha fazlasını yapmaya gayret ediyorsunuz. Hiç tahmin etmediğiniz o şey, geçen ay BT departmanına onay vermediğiniz End Point Backup  proje teklifiyle alakalı. Neden onaylamadınız?

Çünkü siz çalışanlarınızı uyarmıştınız. ‘Bilgisayarınızda önemli veri bulundurmayın’ diye. Peki verileri nerede bulundurmalılardı ki? Bu durum, güvenlik açıklarına sebep oluyor. Çalışanlarınızın iletişimde olduğu müşteri ve markalarınızın verilerinin güvenliğini nasıl koruyabilirsiniz? Ya da sizin verilerinizi kim koruyor? Hırsızlık, kayıp, arıza, cryptolocker gibi birçok yöntem; telefon, tablet ve bilgisayarlarınızı tehlikeye sokuyor. Clonera End Point Backup ile tek lisansla 3 cihazınızı yedekleyebilirsiniz.

Doğru yedekleme prosedürleri sizi bu gibi durumlardan korur.

End Point Backup nedir?

Yedeklemenin yanı sıra, son kullanıcı bilgisayarlarının çalınma, kayıp, veri bütünlüğünü bozacak türden arıza vb. risklere karşı da güvence altına alınmasını sağlar. Tek lisansla 3 farklı cihazın (telefon, tablet, PC) yedeklenebildiği bu çözüm sayesinde, BT ekipleri son kullanıcı yedeklemelerini  yönetmek için uğraşmaz, tüm yedekler otomatik olarak ve kolayca alınır.

Ofise geldiğinizde aklınızda çalışanların ve son kullanıcının veri güvenliğine dair hiçbir soru kalmaz. Clonera End Point Backup ile işiniz güçlü, verileriniz güvende. Çünkü kimse kaybeden olmayı istemez.


Clonera Blog