30 July 2019
, ,

IT Operasyonlarınızı Kendiniz mi Yönetiyorsunuz? Peki Ya Clonera Yönetseydi?

by Can Ekmekçi in blog 0 comments

IT Operasyonlarınızı Kendiniz mi Yönetiyorsunuz? Peki Ya Clonera Yönetseydi?

Dijital değişimin çok hızlı yaşandığı günümüzde, şirketler için farklı ihtiyaçlar ve tüketim şekillerine cevap vermek gittikçe önem kazanıyor. Bu duruma karşı gelişim göstermek isteyen şirketler için başarının anahtarı ise IT yatırımlarından geçiyor. Ancak şirketlerin kendi IT operasyonlarını yönetmesiyle yüklerinin giderek arttığı ve beraberinde getirdiği sorunlara çözümsüz kaldığı da görülüyor. Peki ya IT operasyonlarınızı şirketler için geniş kapsamlı platform ve yönetilen hizmet çözümleri sağlayan Clonera yönetseydi?

Kurumların bilgi teknolojileri ile ilintili hizmet ihtiyaçlarına yönelik ‘alışılageldik’ sistem entegratörü anlayışını değiştirerek pazara katma değeri yüksek çözümler sunma vizyonu ile Türkiye’de MSP olarak kurulan ilk ve tek şirket olarak, “Yönetilen Hizmet” adı altında verdiğimiz her bir hizmet bileşenini paket hizmet halinde sadece ihtiyaç duyulan bilgi teknolojileri bileşenleri özelinde sunmaya başladık. Bilgi teknolojileri operasyonlarını kendi yöneten IT departmanlarının sahip oldukları ağır iş yükünden dolayı harcadıkları zaman, kaybettikleri para ve iş sürekliliklerindeki aksamaların yaşandığını oldukça gördük. Kendi IT departmanlarını yöneten şirketlerin, Clonera ile çalıştıkları takdirde elde ettikleri hizmetler ile bu sorunların çözüleceğini görebilirler.

IT Operasyonlarınızı Clonera Yönettiğinde Elde Edeceğiniz Kazanımlar

IT operasyonlarınızı emanet ettiğiniz Clonera sizlere, Yönetilen Hizmet ile bilgi teklonojileri içinde bulunan tüm katmanlar için (altyapı, işletim sistemi, sanallaştırma, ağ ve güvenik, uygulamalar);

• Teknoloji / marka bağımsız işletim

• Vendor yönetimi

• Proaktif izleme ve alarm yönetimi

• Proaktif performans ve kapasite yönetimi

• L1-L2-L3 seviyelerinde destek

• ITIL tabanlı hizmet yönetimi

• Süreç&Kalite yaklaşımı ile etkin raporlama

• Teknolojik danışmanlık, proaktif öneriler

• 7/24 Servis desteği gibi birçok katma değerli ve kalite seviyesi en üst seviyede olan hizmetleri sunuyor.

Clonera Yönetilen Hizmetlerin IT Operasyonlarınıza Sağladığı 5 Fayda

1- IT operasyonlarınız ölçeklenebilirlik kazanır. Yönetilen hizmetler sayesinde IT departmanınız artık iç kaynak kısıtlamaları ile sınırlandırılmayacak. IT destek hizmetleri, iş büyüdükçe yeni altyapı ve sistemleri kapsayacak şekilde ölçeklendirilebilir olacak.

2- IT departmanlarınız verimlilik kazanır. IT departmanınız artık günlük IT görevleri ve sorunları ile uğraşmak yerine temel stratejik iş inisiyatiflerine odaklanabilecek.

3- Ekonomik giderlere sahip olunur. Genel gider maliyetlerinin azalırken IT hizmetleri için öngörülebilir bir aylık harcama sayesinde maliyetleriniz daha öngörülebilir olabilecek.

4- IT altyapılarınız daha güvenlikli hale gelir. Merkezi, güncel ve güvenli yönetim araçları sayesinde, ortamlarınıza ve altyapınıza erişim her zamankinden daha güvenilir hale gelebilecek.

5- IT altyapınız daha çevik hale gelir. IT ihtiyaçlarınız ve destek talepleriniz değiştikçe, Yönetilen Hizmetler yeni kapsam ihtiyacınızı sağlamak için hızla adapte olabilir. Bu sayede daha çevik bir altyapıya sahip olunabilecek.


Clonera Blog