25 Mayıs 2018

Güvenli Veri için Bulut Veri Yedekleme Hizmetleri

by Selin in blog 0 comments

Günümüzde işletmelerin operasyon sürekliliği için ihtiyaç duydukları en önemli bileşen tartışmasız olarak veri. Mevcut koşullarda veriler olmadan herhangi bir sektörde aktif şekilde varlık göstermek neredeyse imkansız. Peki veri derken neleri kastediyoruz? Müşteri iletişim bilgileri, müşteri siparişleri, tedarikçilerle ilgili bilgiler ve diğer iş ortaklarıyla ilgili şirket bünyesinde yer alan tüm bilgiler veriyi oluşturur. Etkin veri yedekleme hizmetleri olmadan bu önemli bilgilerin sadece saniyeler içerisinde kaybolması oldukça mümkün.

Verilerin kaybolması, işletmelere ek maliyet olarak yansımaktadır. Hatta bazı durumlarda müşteri sipariş bilgileri gibi hayati öneme sahip veriler kaybolursa işletmenin operasyonları durma noktasına bile gelebilir. Bu nedenle her türlü olumsuz duruma karşı önlem almak için işletmelerin güvenilir veri yedekleme hizmetlerine ihtiyacı vardır. Fakat veri yedekleme hizmet sağlayıcısı seçerken, işletmeler bazı faktörleri göz önünde bulundurmalıdır.

Düşük Maliyetli Etkin Veri Yedekleme Hizmetleri

Veri yedekleme hizmetlerinin amacı, operasyon maliyetlerini azaltırken veri güvenliğini sağlamak. Hizmet sağlayıcı seçimi yaparken de sunulan paketlerin detaylı bir şekilde incelenmesi, işletmelerin uzun vadeli veri yedekleme operasyonları için önemlidir.

Hizmet sağlayıcılar, farklı ölçeklere özel paketler sunmaktadır. Aynı zamanda bireysel kullanım için farklı paketler de sunulmaktadır. Hatta yazılım geliştiriciler gibi özelleşmiş ihtiyaçları olan müşterilere yönelik farklı yedekleme seçenekleri sunulabilir. Sizin için en doğru veri yedekleme paketi, ölçeklenebilen ve ihtiyaçlarınıza göre kişiselleşebilen paketlerdir.

Kolay Kurulum ve Entegrasyon

Veri yedekleme hizmet sağlayıcısı seçerken dikkat edilecek diğer bir nokta ise kurulum ve entegrasyon aşamalarıdır. Şirket çalışanlarının yeni kurulan yedekleme sistemine hızlı bir şekilde adapte olması gerekir. Genellikle uzun bir adaptasyon süreci, iş verimliliğini etkilemekte ve operasyon verimliliğini düşürmektedir.

Veri yedekleme hizmet sağlayıcısı seçerken, sunulan hizmetin şirketinizde mevcut olan sistemlerle ne kadar uyumlu olduğunu değerlendirmeniz de önemlidir. Böylelikle kurulum aşamasında yaşanabilecek sorunların önüne geçilir. Kurulum başlamadan önce hizmet sağlayıcılar sistemlerinizi incelemekte ve sizin için en uyun entegrasyon sürecini tasarlar.

Bulut Yedeklemeyle Her Yerden Erişim

Bulut teknolojisi ve bulut sistemleri, veri yedekleme hizmetlerinin en temel uygulamaları arasındadır. Bulut ile yedeklenen verilere erişim kolaylığı ve geniş depolama hacmi gibi faydalara sahiptir. Örneğin bilgisayarınızda ve telefonunuzda bulut yedekleme hizmeti yüklü olduğu zaman, sadece bir tıkla tüm verileriniz elinizin altında olur. Bu da, uluslararası faaliyet gösteren ve sürekli olarak yurt dışında toplantılara katılan şirketler için ideal bir çözüm. Bulut yedekleme sayesinde veri kaybı ya da dosyaların şirkette unutulması artık geride kaldı!

Fidye Yazılımlara Karşı Koruma

Fidye yazılımlar kolaylıkla bilgisayarınıza, tabletinize veya akıllı telefonunuza bulaşabilir. Bu yazılımlar, dosyalarınıza saldırarak onları şifreler. Daha sonra şifreyi açmak için sizden fidye talep eder. Fidye yazılımları adam kaçırmanın bilgisayar formu olarak düşünebiliriz.

Dosyalarınızı kötü adamlara kaptırmak istemiyorsanız öncesinde yedekleme yaparak önlemenizi alabilirsiniz. Hizmet sağlayıcılar üzerinden veri yedeklemesi yaptığınız zaman, yedekleme hizmetinden dosyalarınızın son sürümünü indirebilir ve kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz.

Güvenilir Veri Yedekleme Hizmet Sağlayıcısı

Tüm bu faktörler, güvenilir veri yedekleme hizmet sağlayıcısının bulundurması gereken özellikler arasında yer alır. Ayrıca ihtiyaçlarınıza göre sağlayıcılar özelleştirilmiş hizmetler sunabilirler. Clonera, bulut veri yedekleme hizmet sağlayıcısı olarak tüm bunları ve çok daha fazlasını müşterilerine sunuyor.

Yedekleme konusundaki deneyimleriyle 3-2-1 kuralına uyarak yüksek düzey veri yedeklemesi sağlar. Bu kural çerçevesinde, buluta gönderdiğiniz belgelerin üç kopyası oluşturulur. Üç kopyanın her biri farklı bir yerde saklanarak güvenlik en üst seviyeye çıkarılır. Siz de üstün veri yedekleme kapasitelerinden yararlanmak istiyorsanız https://clonera.net/ adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Verilerinizi kaybetme riskini göze almayın ve hemen yedeklerini bulut ortamında saklamaya başlayın!


Clonera Blog