8 Haziran 2018

Buluttan Korkmayın!

by Selin in blog 0 comments

 

Bulut teknolojisi, yeni dijital dönüşüm projelerini hayata geçirmek için, gereken hız ve ölçeklenebilirliği sağlayarak hayatımıza girdi. Ancak, BT departmanları için bu, o kadar da kolay bir süreç  olmadı.  Neden mi? Bulut da bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Kapsamlı bir bulut stratejisi olmayan BT’ler için, bu durum daha da karmaşık.  Bu karmaşıklık, kurumların bulut kaynaklarına gereğinden fazla yatırım yapması, nasıl fayda sağlayacağını bilememesi ve bunu avantaj olarak değerlendirememesi gibi sorunlara veya risklere de yol açabiliyor.

Verilerinizin güvenliği açısından, avantajı tartışılmaz olan bulut bilişim,bugünün BT altyapısını hızla dönüştürüyor. Ayrıca, dijital iş dünyasının taleplerine uyum sağlayacak kadar güçlü, erişilebilir ve verimli bulut depolama imkanı, tam da dönüşüm çağında, kurumların dijital dönüşüm stratejilerini destekliyor.

Bulut teknolojisinin sağladığı avantaj ve fırsatlar, belki de veri yönetimi stratejinizi tekrar gözden geçirme zamanının geldiğini gösteriyordur!

Hızlı, Verimli ve Esnek Bulut Hizmetlerinden Faydalanın

Bulutun faydalarını hızlı bir şekilde hayata geçirmek için, önce verileri bulut depolama alanına taşımanız gerekir. Böylece verilerinizin silinme ya da kaybolma riskini, hizmet kesintilerini ve maliyeti azaltırken, gerektiğinde veri merkezinizi sorunsuzca genişletebilirsiniz. Ancak, öncelikle aşağıda sizin için derlediğimiz bir kaç noktayı göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır:

  • Verilerinizi buluta taşıma süreci, düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Hatta daha karmaşık ve maliyetli olabilir.  Verilerinizi bulut ortamına güvenli ve verimli bir şekilde taşımak için, operasyonu adeta bir orkestra şefi gibi yöneten, sizin ihtiyacınıza uygun hizmetler sunan, bir hizmet sağlayıcıdan faydalanın. Böylece zaman ve maliyetten tasarruf ederken riskinizi de azaltmış olacaksınız.
  • Bulut altyapınızdan en iyi şekilde yararlanmak için, verileri buluta taşımanızdan da öte, bu operasyonu yürütecek esnekliğe sahip olmalısınız. Şirket verileriniz gün geçtikçe daha da büyür. Bu nedenle veri depolama alanınızın da esnek olması gerekiyor.
  • Dijital felaketler, genellikle doğal afetlerle özdeşleştirilir. Oysa şirketlerin doğal bir afete uğrama olasılığı yalnızca %3. Veri kaybı, veri bozulması, sunucu problemi, sistem odası arızası, insan hatası, hırsızlık, siber saldırı, güç kaybı gibi operasyonel sebeplerle dijital bir felaketle karşılaşma olasılığı ise %97.  Etkin bir çözüm, dijital bir felaketin sonrasında da en kısa sürede kesintisiz  hizmet verebilmek için, sistem ve uygulamaları erişilebilir ve çalışır hale getirebilmeli. Ayrıca para kaybını önleyebilmeli, yasal düzenlemelerle uyumlu olmalıdır. Bir Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü ile,  tüm bu gereksinimleri tek bir merkezden yönetebilirsiniz.

Clonera’nın sunduğu Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü; Bulut Veri Yedekleme, Bulut Sunucu Yedekleme ve Bulut End-Pont Backup paket çözümleriyle, işinizi geleneksel yöntemlere göre %80 daha az maliyetle güvence altına alabilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız kaynaklar için, kullandıkça ödeme yaparsınız. Kullanmadığınız bir kaynağın maliyetine katlanmazsınız.

Detaylı bilgi için iletişim formumuzu doldurun, sizi arayalım.


Clonera Blog