15 May 2017

BT’de kurumsal veya bireysel güvenlik ihtiyaçları…

by selin in blog 0 comments

Kurumlar, çalışanlarının bilgisayarlarında yer alan verinin kayıp/çalınma durumlarına karşı önlem alsalar da, eski yöntemlerle yedekleme yapılmasının çeşitli dezavantajları bulunuyor. Alınan yedek, eski tarihli olabildiği gibi, yedek alınan server veya harddisk fiziki olarak zarar görebiliyor. Ayrıca, dosya bozulması, kullanıcı hataları gibi nedenlerden yine kullanılamayabiliyor.

Laptopların çalınması, kahve dökülmesi veya cryptolockerlar tarafından kilitlenme senaryoları, dijital felaket gerçeğine karşı daha profesyonel önlemler almamız gerektiğinin sinyalini veriyor. Kurumlar, lokasyon olarak farklı bölgelerde bulunan organizasyonların son kullanıcılarının da korunması için, tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek bir çözüm talep ediyor. Bu doğrultuda felaket kurtama veya End Point Backup hizmetleri, kurumların ve kullanıcıların vazgeçilmezi oluyor.

Kurumsal ve bireysel ihtiyaçların ayrışmadığı dijital ortamda, sunulan servis ve hizmetler de bu yönde evriliyor. HP’nin piyasaya sunduğu masaüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon deneyimini tek cihazda bir araya getiren HP Elite x3 business phone, bireysel ve kurumsal ihtiyaçların benzerliğinin nesneleşmiş halini bizlere gösteriyor. Clonera’nın sunduğu End Point Backup hizmetiyle, satın alınan tek lisansla bilgisayar, tablet ve telefon gibi 3 cihaz yedeklenebiliyor.

Erdem Sarı
Treo Son Kullanıcı Çözümleri Yöneticisi


Clonera Blog