Çoklu Bulut Sağlayıcı Kullanmak Felaket Kurtarma (DR) Planınıza Nasıl Yarar Sağlayabilir?

Birden fazla bulut hizmetinin birleştirildiği çoklu bulut (multiple cloud) stratejisi, felaket kurtarma (DR) planınızı basitleştirmese de bir felaket anında şirketinizin IT departmanına önemli yararlar sağlayabilir.

Devamı

İşiniz Olası İstanbul Depremine Hazır mı?

İstanbul’da yaşanan 5.8 şiddetindeki deprem, sadece sesli iletişimde aksamalara yol açsa da olası büyük İstanbul depreminde birçok şirket dijital varlıklarının tamamını kaybederek geri dönülmesi imkansız iş kesintisi riskiyle karşı karşıya kalabilir. Gerçekleştirdiğimiz son ankete göre, şirketlerin yarısının bir felaket kurtarma planına sahip olmaması, depremin iş dünyasında yıkıcı bir etkiye neden olabileceğini gözler önüne seriyor.

Devamı

IT Operasyonlarınızı Kendiniz mi Yönetiyorsunuz? Peki Ya Clonera Yönetseydi?

Dijital değişimin çok hızlı yaşandığı günümüzde, şirketler için farklı ihtiyaçlar ve tüketim şekillerine cevap vermek gittikçe önem kazanıyor. Bu duruma karşı gelişim göstermek isteyen şirketler için başarının anahtarı ise IT yatırımlarından geçiyor. Ancak şirketlerin kendi IT operasyonlarını yönetmesiyle yüklerinin giderek arttığı ve beraberinde getirdiği sorunlara çözümsüz kaldığı da görülüyor. Peki ya IT operasyonlarınızı şirketler için geniş kapsamlı platform ve yönetilen hizmet çözümleri sağlayan Clonera yönetseydi?

Devamı

Siber Saldırılar Ciddi Zararlar Veriyor. Peki Nasıl Önlem Alınmalı?

Siber Suçların Ekonomik Etkisi Gitgide Artıyor

Güncel bir araştırma, siber suçların bedelinin gayri safi yurtiçi hasılanın %0.8’ine ve yılda 600 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. Bu rakamların 2014’te %0.7 ve 445 milyar dolar olması ve Haziran 2017’ye kadar yıllık %11.3 artışla %34 büyüme göstermesi oldukça önemli bir fark olarak dikkat çekiyor.

Devamı

IT Odaklı Sonuçlar için Yönetilen Hizmetler

IT, Şirketteki Büyüyen Rolüne Adapte Olmakta Zorlanıyor

2018 Insight Intelligent Technology Index, artık şirketlerin geleceğinde daha büyük bir rol oynaması gereken IT’nin bu duruma adapte olmakta zorlandığını gösteriyor. IT operasyonlarını daha iyi hale getirerek başarılı olmak isteyen şirketlerin daha yapması gereken çok şey bulunuyor.

Devamı

Yönetilen 7x24 İzleme Hizmetlerinden Mutlaka Faydalanmanız Gerektiğini Gösteren 5 Neden

Eğer bir IT uzmanıysanız, IT ortamınızın mutlaka doğru ve düzenli şekilde izlenmesi gerektiği hissiyatını çok iyi bilirsiniz. Çoğunlukla bu izlemeyi gerçekleştirmek için genel bir araştırma yapar ve işinizi göreceğini düşündüğünüz bir uygulama bulursunuz. Seçtiğiniz uygulama da kolayca yüklenir ve birkaç küçük konfigürasyonel işlem sonrasında anında çalışmaya başlar. Bir süre sonra, bu sefer farklı bir sistemi daha izlemeye ihtiyaç duyarsınız ve mevcut uygulamanın bu anlamda çok da yetenekli olmadığını keşfettiğinizden süreci tekrarlarsınız. Yine rahatça yüklediğiniz yeni bir uygulama sorununuzu çözer.

Devamı