Üyelik Bilgilendirmeleri

İnternet üzerinden veya mobil cihazınıza kurduğunuz aplikasyonumuzdan www.clonera.net (“Site”) üyeliği için hizmet sağlayan şirket; Clonera Bilişim Hizmetleri A.Ş. (“Clonera”)’dir.

Şirketimiz İstanbul Ticaret Odası (İTO) üyesidir, ITO’nun meslek ile ilgili davranış kurallarını www.ito.org.tr veya 444 0 486 no.lu telefonundan öğrenebilirsiniz.

Üyeliğin gerçekleşmesi için; istenilen Üye(lik) Bilgileri’ni ve tespit edeceğiniz şifreyi girmeniz, belirtilen onay ve/veya izinleri vererek [Üye Ol] butonuna basmanız yeterlidir. Zorunlu bilgileri eksiksiz ve hatasız girmenizi özellikle rica ederiz; bir hata fark ederseniz düzeltiniz. Üyelik işleminin tamamlanmasından sonra farkettiğiniz eksiklik/hataları ise Üye Girişi yaparak düzeltebilir veya Müşteri Hizmetlerimiz ile 444 84 39 no.lu telefondan irtibata geçebilirsiniz. Şirketimiz ve Sitemizde üye-müşteri bilgilerinin gizliliği, korunması, işlenmesi-kullanımı, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda sözleşme koşulları geçerlidir.

Üyeler tarafından verilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluşca sistemlerde ve internet altyapısında alınmıştır. Sitemizi kullanımlarınızda tüm kredi kartı işlemleri ve onayları Şirketimiz’den bağımsız olarak ilgili Banka ve benzeri Kart Kuruluşlarınca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı “şifresi” gibi bilgiler Şirketimiz tarafından tarafından görülmez ve kaydedilmez).

Sitemize üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girilen bilgiler, keza kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Sitemiz ile ilgili her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Şirketimiz yukarıdaki konularda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

Kullanım Koşulları

Clonera kullanıcıya sözleşme kapsamında kullanması için özel olmayan bir kullanım hakkı sağlar. Kullanıcı, Clonera’nın sağladığı sistemi, üçüncü bir şahıs adına değil; şahsı/şirketi adına kullanmakla yükümlüdür. Kullanıcı, sistem üzerinde değişiklik yapamaz, geriye döndürme, parçalara ayırma, tamamı veya bir kısmının kaynak koduna ulaşmaya çalışma kesinlikle yasaklanmıştır.

Ödeme ve İptal Koşulları

Ücretler

  • Müşteri, web sitesi üzerinden oluşturduğu siparişte belirtilen tüm ücretleri öder;
  • Ücretler fiilen kullanım değil, satın alınan hizmetler esas alınarak belirlenir,
  • Ödeme yükümlülükleri iptal edilebilir nitelikte değildir ve ödemeler iade edilmez,
  • Siparişte belirtilen abonelik, birim bazlı olarak artırılır ya da eksiltilir ise hizmet bedelleri birim bedeller üzerinden güncellenir.

Faturalama ve Ödeme

  • Ücretler, aksi taraflarca kararlaştırılmadıkça, aylık olarak ödenir. İlgili Sipariş’te aksi kararlaştırılmadıkça, ödemeler peşin olarak kredi kartı ile veya Clonera banka hesabına havale/eft ile yapılır. Ödemenin gerçekleşmesini müteakip Clonera tarafından fatura düzenlenerek MÜŞTERİ’ye iletilir. Müşteri Clonera’ya doğru ve eksiksiz fatura ve irtibat bilgilerini iletmek ve bunlarda herhangi bir değişiklik olursa Clonera’ya bildirmekle yükümlüdür.
  • Müşteri’nin verdiği sipariş sonrasında hizmet paketi detaylarında yer alan opsiyonel hizmetleri satın alması, ve/veya satın aldığı pakete ilişkin kullanım limitlerini aşması halinde, işbu sözleşme ekinde belirtilen birim bedeller üzerinden oluşan ek hizmet bedelleri aylık faturalara eklenecektir.

Gizlilik Kuralları

Gizli Bilgiler; bir tarafın diğer tarafa sözlü veya yazılı olarak açıkladığı, gizli olarak tanımlanan veya bilginin yapısı ve açıklanma koşulları dikkate alındığında mantıken gizli olduğu anlaşılabilen tüm bilgiler anlamına gelmektedir.

Alıcı Taraf,

  • Açıklayan Taraf’ın Gizli Bilgilerini işbu Sözleşmenin kapsamı dışındaki hiçbir amaç için kullanmamak
  • Açıklayan Taraf’ın yazılı olarak izin verdiği haller dışında Açıklayan Taraf’ın Gizli Bilgilerine yönelik olarak kendi gizli bilgilerini korurken gösterdiği ile aynı derecede ihtimamı göstermekle yükümlüdür.

Kullanıcı ve Clonera, her ne sebeple olursa olsun, birbirlerinden elde edecekleri hiçbir gizli bilgiyi üçüncü şahıs ve kuruluşlara vermeyeceklerini taahhüt ederler. Taraflardan her biri, diğer taraf hakkında bu sözleşmenin ifası dolayısıyla öğrendiği tüm bilgileri sır olarak kabul etmeyi ve bu bilgileri, diğer tarafın yazılı izni olmadan, üçüncü kişilere vermemeyi, açıklamamayı, kamuya duyurmamayı ya da bu şekilde sonuçlanacak davranışlardan kaçınmayı taahhüt ederler.

Kullanıcı ve Clonera, gizli bilginin, kendi çalışanları ya da temsilcileri tarafından, bu Sözleşmenin hükümlerini ihlal edecek biçimde ifşa edilmesini ya da dağıtılmasını önleyecek her türlü önlemi kendi bünyelerinde almayı taahhüt eder. Gizli olmayan bilgiler, diğer kaynaklardan elde edilen bilgiler ve karşı tarafın rızası ile kullanılan bilgiler bu gizliliğin kapsamı dışındadır.

Clonera Blog

Bulut Sisteme Geçişte Proje Yönetiminin Önemi
19 Ekim 2017
, , , , ,

Bulut Sisteme Geçişte Proje Yönetiminin Önemi

by aykanin Bütünleşik İş Sürekliliği , Genel0 comments

“Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.” Her ne kadar klişeleşmiş olsa da doğruluğunu henüz pek yitirmiş değil. Doğruluğu değişmeyen bir diğer şey ise bu değişimlerin projeler yardımıyla yönetildiği… PWC tarafından yapılan bir araştırmaya göre, şirketlerin %97’si, proje yönetiminin iş performansı ve organizasyon başarısı üzerinde büyük etkisi olduğunu düşünüyor. Böyle düşünmeleri için mantıklı sebepleri de yok değil. Proje yönetimi metodolojileri, kompleks ve […]

Devamı
Fidye Yazılımlardan Kurtulmak için Bulut Yedekleme ve Felaket Kurtarma
13 Ekim 2017
, , , ,

Fidye Yazılımlardan Kurtulmak için Bulut Yedekleme ve Felaket Kurtarma

by aykanin Genel0 comments

Son dönemde tüm dünyanın en çok konuştuğu tehditlerden biri de siber saldırılar! Hatta WannaCry isimli atak, dünya çapında pek çok şirket ve tekil kullanıcının ciddi mali kayıplara uğramasına sebep olmuştu. Bu nedenle, Clonera olarak, bu saldırılarda bulut yedekleme ve felaket kurtarma çözümlerinin ne denli önemli olduğunu sizlerle paylaşmak istedik. Bilmeyenler için, WannaCry gibi fidye yazılımlarını biraz anlatmakta fayda görüyoruz. Fidye […]

Devamı
Bulut harcamaları, BT harcamalarının önüne geçiyor!
29 Eylül 2017

Bulut harcamaları, BT harcamalarının önüne geçiyor!

by aykanin Genel0 comments

451 Research tarafından, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki kamu ve özel sektörden küçük, orta ve büyük ölçekli organizasyonlarda çalışan 1.000 kıdemli BT yöneticisiyle yapılan anket doğrultusunda, bu yıl itibarıyla bulut sistemlerine yönelik harcamaların bilişim teknolojileri harcamalarının önüne geçeceği açıklandı. Bulut servisleri, genel olarak Infrastructure as a Service (IaaS), Cloud Backup ve Disaster Recovery as a Service (DRaaS) biçimiyle kullanılıyor. Ransomware […]

Devamı