CLONERA NEDİR?

BT hizmetlerini güvence altına alarak her koşulda çalışmasını sağlayan hazır kolay gerçek bir felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümüdür

CLONERA İLE HANGİ MALİYETLERDEN KURTULURSUNUZ?

Kullanım kolaylığı, güvenlik, hızlı devreye alma gibi özellikleri ile fark yaratan Clonera sayesinde Altyapı (Server, Storage, Network, Güvenlik, OS lisansları, DR uygulama lisansları), Datacenter (Yer, Elektrik, İnternet erişimi), İnsan Kaynağı (Sistem Yöneticisi, Network Yöneticisi, Güvenlik Yöneticisi, Süreç Danışmanı, 7×24 Mühendislik Operasyon ekibi) maliyetlerinden kurtulursunuz.

CLONERA GÜVENLİ Mİ?

Clonera oldukça güvenlidir. Sistemleriniz, Clonera merkezine gelmeden önce şifrelenir ve bu şifrenin anahtarı sadece sizdedir. Sizin anahtarınız olmadan klonunuza ulaşmak mümkün değildir. Clonera sizden Active Directory kullanıcısı veya şifresi talep etmez. Tüm işlemler sanallaştırma seviyesi denilen Hypervisor Level’da yapılır.

KURULUM HAKKINDA NASIL BİLGİ ALABİLİRİM?

Clonera’nın 444 84 39 numaralı çağrı merkezinden veya www.clonera.net/destek bölümünden alabilirsiniz. Birlikte çalışmaya başladığınızda, kurulum sırasında Clonera’nın mühendisleri ile ekran paylaşımı yaparak, uzaktan kurulum hizmetine ücretsiz olarak kavuşursunuz.

KURUMSAL HAZIR PAKET İÇİN EN DÜŞÜK İNTERNET BAĞLANTISI GEREKSİNİMİ NEDİR?

İlk replikasyonun yapılabilması için tavsiye edilen minimum bant genişliği, sanal sunucu başına 5 mbit’dir. Eğer internet kapasiteniz bu hızın altında ise sunucuların klonlama işlemini tek tek gerçekleştirmek gerekebilir. İlk klonlama bittiğinde sunucudaki değişim miktarına göre gereksinim duyulan bant genişliği 1-2 mbit seviyesine kadar düşer.

VERİLERİMİ NE KADAR KISA SÜREDE GERİ GETİREBİLİRSİNİZ?

Kurumsal Hazır Paket için RTO (sunucunun ayağa kaldırılma) süresi, 15 dakikadır.

FİZİKSEL SUNUCULARIMI DA KORUYABİLİR MİSİNİZ?

Clonera şu anda fiziksel sunucuların korunmasını gerçekleştirmiyor.

SİSTEMLERİMİN VE KLONLARIMIN BİR KISMI DEĞİŞTİRİLEBİLİR MİYİM?

Alınan Clone’lar üzerindeki datanın bozulması mümkün değildir. Özellikle kötü niyetli kullanıcılar, siber saldırılar ve virüs problemleri sebebiyle Clonera’da bulunan clone’ların bozulması mümkün değildir.

UZAKTAKİ BİR BÖLGEDEN, FELAKET KURTARMAYA ULAŞARAK GERİ GETİRME İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLİR Mİ?

Clonera ile buluttan çalıştığınız sırada sistemdeki hatayı giderdiğinizde, ters klonlama işlemi yapılır ve ana sistemin kaldığı yere kadar olan verisi, hem de felaket durumundaki ekstra değişikliklerle birlikte ana sistemi yeniden ayağa kaldırabilir.

İŞ ORTAĞINIZ OLMAK İSTİYORUM. NE YAPMALIYIM?

clonera.net adresinden başvuru yapabilirsiniz. İş ortaklığı onay sürecimiz ortalama 1 hafta sürmektedir.

CLONERA İLE HANGİ MALİYETLERDEN KURTULURUM?

Sunucu, depolama, network, güvenlik, OS lisansları, DR uygulama lisansları,veri merkezi (yer, elektrik, internet erişimi), insan kaynağı (Sistem Yöneticisi, Network Yöneticisi, Güvenlik Yöneticisi, Süreç Danışmanı), 7/24 Mühendislik Operasyon Ekibi gibi maliyetlerden kurtulabilirsiniz.

BOZULAN DOSYALARIMI CLONERA SUNUCUDA NASIL BULABİLİRİM?

Kurumsal Hazır Paket’le son 1 haftaya geri dönebilirsiniz.

VERİ KAYBIM NE KADAR OLUR?

Kullandığımız teknoloji sayesinde gerçek sunucunuz ile onun klonu arasındaki faz farkı, 0’a yakındır. Veri iletişim altyapısının yeterliliği söz konusu ise bu süre 10-12 saniyeye kadar düşmektedir.

DEPOLAMA KAPASİTESİ NEDİR?

Kurumsal Hazır Paket’te 2 TB’lık veri depolama yeri bulunuyor.

MÜHENDİSLİK DESTEĞİ ALABİLİYOR MUYUM?

Clonera’da mühendislik desteğini alabilmek oldukça kolay ve hızlıdır., 444 84 39 numaralı telefonumuzdan çağrı merkezimizi 7 gün 24 saat arayabilir, doğrudan ve beklemeden mühendis ekibimize ulaşıp ve probleminizi kolaylıkla çözebilirsiniz.

UZAKTAN ERİŞİM SÜRESİ NEDİR?

Kurumsal Hazır Paket’te RTO süresi (sunucunun ayağa kaldırılma) süresi, 15 dakikadır.

CLONERA TARAFINDAN SAKLANAN VERİLERİ KİMLER GÖREBİLİR?

Yalnızca siz görebilirsiniz. Clonera ile verileriniz AES 256 bitlik şifrelemeye tabi tutularak sisteme yüklenir. Bu sayede verilerinize sizden başka kimse ulaşamaz.

END POINT BACKUP ÜRÜNÜNÜ HANGİ TİP CİHAZLAR DESTEKLİYOR?

  • Windows 10
  • Windows 8
  • Windows 7
  • Windows Vista
  • Mac OS X 10.5 ve sonrası
  • iOS 8 ve sonrası
  • Android 4.1 ve sonrası

TEK PAKETLE HEM TABLET HEM TELEFON HEM DE BİLGİSAYARIMI YEDEKLEYEBİLİR MİYİM?

Evet, Clonera End-Point Backup 3 cihazınızı (PC, telefon ve tablet) aynı anda yedekler. Bu cihazlar, toplam 200 GB’lık alanı paylaşır.

EN DÜŞÜK İNTERNET BAĞLANTISI GEREKSİNİMİ NEDİR?

Tavsiye ettiğimiz minimum internet gereksinimi, upload yönünde 1 mbit’tir.

Aradığınız cevap burada yoksa lütfen bizimle iletişime geçin.

Clonera Blog

Bulut Sisteme Geçişte Proje Yönetiminin Önemi
19 Ekim 2017
, , , , ,

Bulut Sisteme Geçişte Proje Yönetiminin Önemi

by aykanin Bütünleşik İş Sürekliliği , Genel0 comments

“Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.” Her ne kadar klişeleşmiş olsa da doğruluğunu henüz pek yitirmiş değil. Doğruluğu değişmeyen bir diğer şey ise bu değişimlerin projeler yardımıyla yönetildiği… PWC tarafından yapılan bir araştırmaya göre, şirketlerin %97’si, proje yönetiminin iş performansı ve organizasyon başarısı üzerinde büyük etkisi olduğunu düşünüyor. Böyle düşünmeleri için mantıklı sebepleri de yok değil. Proje yönetimi metodolojileri, kompleks ve […]

Devamı
Fidye Yazılımlardan Kurtulmak için Bulut Yedekleme ve Felaket Kurtarma
13 Ekim 2017
, , , ,

Fidye Yazılımlardan Kurtulmak için Bulut Yedekleme ve Felaket Kurtarma

by aykanin Genel0 comments

Son dönemde tüm dünyanın en çok konuştuğu tehditlerden biri de siber saldırılar! Hatta WannaCry isimli atak, dünya çapında pek çok şirket ve tekil kullanıcının ciddi mali kayıplara uğramasına sebep olmuştu. Bu nedenle, Clonera olarak, bu saldırılarda bulut yedekleme ve felaket kurtarma çözümlerinin ne denli önemli olduğunu sizlerle paylaşmak istedik. Bilmeyenler için, WannaCry gibi fidye yazılımlarını biraz anlatmakta fayda görüyoruz. Fidye […]

Devamı
Bulut harcamaları, BT harcamalarının önüne geçiyor!
29 Eylül 2017

Bulut harcamaları, BT harcamalarının önüne geçiyor!

by aykanin Genel0 comments

451 Research tarafından, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki kamu ve özel sektörden küçük, orta ve büyük ölçekli organizasyonlarda çalışan 1.000 kıdemli BT yöneticisiyle yapılan anket doğrultusunda, bu yıl itibarıyla bulut sistemlerine yönelik harcamaların bilişim teknolojileri harcamalarının önüne geçeceği açıklandı. Bulut servisleri, genel olarak Infrastructure as a Service (IaaS), Cloud Backup ve Disaster Recovery as a Service (DRaaS) biçimiyle kullanılıyor. Ransomware […]

Devamı