Clonera Türkiye Pazarına Sunuldu [Video Röportaj]

Bütünleşik İş Sürekliliği hizmeti veren Clonera, dijital felaketlerin ardından yaşanan itibar ve para kaybı gibi risklere karşı çözümler sunuyor.


Bütünleşik iş sürekliliği çözümü olan ve felaket anında sistemlerin erişilebilir olmasını sağlayan Clonera, düzenlenen tanıtım toplantısıyla Türkiye pazarına sunuldu. Clonera, bilgi teknolojileri sektöründe Bütünleşik İş Sürekliliği, Yönetilen Hizmetler ve Profesyonel Hizmetler alanlarında kurumların ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor.
Kurumların; İş sürekliliği, Felaket Kurtarma, Network, Güvenlik, Altyapı alanlarındaki Bilişim Teknolojileri süreçlerinde rol alan Clonera, bu alanlardaki prosedürlerin, senaryoların, stratejilerin ve testlerin bütüncül olarak tek kaynaktan yönetilebilmesini sağlıyor.Tanıtım toplantısında konuşan Clonera Bilişim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Evren Ballı, iş sürekliliğinin değerinin ancak gerektiği zaman anlaşılan bir kavram olduğunun altını çizdi. Ballı şu şekilde konuştu: “Yapılan istatistiklere göre felaket ve büyük veri kaybı yaşayan şirketlerin yüzde 93’ü faaliyetlerine en fazla beş yıl içerisinde son vermek durumunda kalıyorlar. Bu yüzden Türkiye’deki şirketler felaket kurtarma yatırımları yapmak zorundalar. Biz bu ihtiyacı yüzde 100 Türk sermayesi ile karşılayan bir çözüm geliştirdik. Artık büyük yatırımlar yapmadan, ulaşılabilir fiyatlarla şirketlerin dijital felaket riskini ortadan kaldırıyoruz”.

Hizmet ihracatıyla Türkiye’de mühendis istihdamını arttıracaklarını da dile getiren Ballı  “Biz Türkiye’nin işi durmasın diyerek yola çıktık. Hedefimiz Clonera olarak bütünleşik iş sürekliliği çözümünü dünyaya sunmak ve dünyanın felaket kurtarma merkezi olmak. Bu hedef doğrultusunda bu güne kadar 2.5 milyon dolarlık AR – GE ve altyapı yatırımı gerçekleştirdik. Yatırımlarımız bundan sonra da artarak devam edecek.  Şu ana kadar Türkiye’nin önde gelen 100 şirketi içerisinde yer alan bin 500’den fazla sanal sunucuyu bütünleşik iş sürekliliği çözümü ile koruyup, felaketlere karşı hazır hale getirdik. Yılsonu hedefimiz ise 3 bin sunucuya iş sürekliliği sağlamak” dedi.

Clonera ile tüm sistemlerin klonlanabileceğini kaydeden Ballı, piyasaya sundukları yeni sistem hakkında şu bilgileri verdi; “Dijitalleşen şirketlerin hepsi klonlamaya ihtiyaç duyuyor. Nasıl bir otomobil sigortalanıyorsa şirketler de dijital felaketlere karşı bilgi birikimlerini güvence altına almak için bir nevi sigorta yaptırmak zorundalar. Oluşabilecek bu ve benzeri felaket durumlarına karşı günde üç dolarlık bir ücret karşılığında bu hizmet sağlanabilecek. Clonera sayesinde kişisel kullanıcılar ve kurumsal firmalar; altyapı, veri merkezi ve insan kaynağı maliyetlerinden kurtulacaklar”.

Veri kaybı, veri bozulması, sistem arızaları, doğal afet, hırsızlık ve siber saldırılar başta olmak üzere tüm felaketlere karşı geliştirilen Clonera, iş ihtiyaçlarına, verilen servisin kritiklik seviyesine ve arıza durumunda sistem gereksinimlerine paralel olarak farklı hizmet paketleriyle sunuluyor. 


KAYNAK: http://www.btnet.com.tr/kurumsal-hizmetler/clonera-turkiye-pazarina-sunuldu-%5bvideo-roportaj%5d/1/20084

 

Paketler

BT hizmetlerinizi güvence altına alarak
her koşulda çalışmasını sağlayan çözümlerimiz

Managed Dısaster RecoveryProgram Maksimum hizmet almak için detaylı bilgi.

Teklif Talep Formu

Formunuz başarıyla gönderilmiştir.
Teşekkür ederiz.